WYCHOWANIE PRZEDSZKOLNE

Informacje

Ostatnio przeglądane

NASZE PRZEDSZKOLE Program edukacji przedszkolnej wspomagający rozwój aktywności dzieci sześcioletnich Zobacz większe

NASZE PRZEDSZKOLE Program edukacji przedszkolnej wspomagający rozwój aktywności dzieci sześcioletnich

Nowy produkt

Publikacja „Nasze przedszkole. Program edukacji przedszkolnej wspomagający rozwój aktywności dzieci sześcioletnich” została stworzona w reakcji na sytuację powstałą po podjęciu przez Ministerstwo Edukacji Narodowej decyzji o przesunięciu ostatecznego terminu objęcia obowiązkiem szkolnym wszystkich dzieci sześcioletnich od 1 września 2014 roku, a nie – jak wcześniej zakładano - od 1 września 2012 roku. Spowodowało to, że dla dzieci sześcioletnich, pozostających nadal w przedszkolu, zrealizowane zostały już założenia programowe wynikające z „Podstawy programowej wychowania przedszkolnego dla przedszkoli, oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych oraz innych form wychowania przedszkolnego”.Wydawało się więc zasadne stworzenie programu o charakterze uzupełniającym.

Więcej szczegółów

29,00 zł brutto

Opis

Autor:Małgorzata Kwaśniewska Wiesława Żaba-Żabińska
ISBN:978-83-7491-657-8
Stron:70
Wymiary:205x275
Oprawa:miękka
Data wydania:2012
WydawnictwoMAC

Więcej informacji

Proponowany program stanowi kontynuację założeń teoretycznych ujętych w programie „Nasze przedszkole. Program edukacji przedszkolnej wspomagający rozwój aktywności dzieci”oraz jest propozycją poszerzenia zawartych tam treści programowych. Uwzględnia on specyfikę pracy z dziećmi sześcioletnimi na tle ich cech rozwojowych, podkreślając jednocześnie ideę indywidualizacji, problematykę pracy z dziećmi zdolnymi oraz współudział przedszkola i rodziców w przygotowaniu dzieci do szkoły.

Stanowienie o zakresie i jakości nowych zadań zostało oparte na ujmowaniu pozycji dziecka sześcioletniego w kontekście szeroko rozumianych wyzwań oraz zagrożeń XXI wieku. Roczny pobyt dziecka sześcioletniego w przedszkolu został tu uznany za doskonałą okazję do wprowadzenia bądź rozszerzenia takich kategorii, jak (przykładowo): autoprezentacja, postawa dialogowa, poczucie własnej podmiotowości, regulacja napięć emocjonalnych, tolerancja, przedsiębiorczość, początkowa edukacja informatyczna, medialna, itp.