Brak produktów
W pudełku znajdują się dwa zestawy kart ze zdjęciami ludzi, którzy...
Pokazuję, co czuję to uniwersalna pomoc, po którą można sięgnąć zarówno...
Globalizacja to proces, którego w żaden sposób nie da się zatrzymać, a tym bardziej odwrócić. Nie znaczy to jednak, że mamy zrezygnować z prób wpływania na losy świata, w którym żyjemy.
W drugim tomie Edukacji filozoficznej autorzy poświęcili uwagę m.in. następującym problemom: miłość, prawda, tolerancja, patriotyzm, drogi poznania, uzasadnianie, klasyfikowanie.
Seria podręczników, których założeniem jest edukacja filozoficzna pojmowana jako uzupełnienie pozostałych przedmiotów (przede wszystkim języka polskiego i historii, ale także fizyki, matematyki czy biologii). Autorzy traktują filozofię jako...
Pierwszy z serii podręczników dla gimnazjum realizujących założenia programu edukacji filozoficznej opartego na obowiązującej Podstawie programowej.
Książka z pogranicza filozofii, psychologii i socjologii. Erich Fromm uważa, że w czasach powszechnego kryzysu wartości istnieją dwa podstawowe sposoby egzystencji.
Alfred Jules Ayer - filozof współczesny związany z tradycją empiryzmu brytyjskiego - przedstawił w swej książce własne widzenie filozofii XX wieku: jej najistotniejszych szkół myślenia, głośnych sporów filozoficznych.
Rzeczywistość społeczna i jej atomy , metamorfozy i konstelacje , ludzki polimorfizm a ideologia społeczna , ustrój społeczno-gospodarczy a kształty osobowości.
Autorka omawia funkcjonowanie norm w życiu społecznym, ich powstawanie i rozwój. Rozpatruje także problemy metodologiczne pojawiające się przy analizie socjologicznych aspektów zjawisk moralnych.
W ostatnich czasach rozgorzał spór (...) godny uwagi, dotyczący ogólnych podstaw moralności; tego, czy wywodzą się one z rozumu, czy też z uczucia; czy wiedzę o nich zdobywamy dzięki łańcuchowi rozumowania i indukcji, czy też dzięki bezpośredniemu uczuciu i subtelniejszemu od nich zmysłowi wewnętrznemu?
Niniejsza książka to wybór przysłów przede wszystkim polskich, ale wzbogacony o przysłowia innych narodów. Każdy jej rozdział zawiera przysłowia na określony temat zasugerowany w tytule.
Autor - długoletni wykładowca - wprowadza czytelnika w problematykę filozofii religii. Kieruje swą książkę do zainteresowanych, nie wymagając od nich wykształcenia czy doświadczenia filozoficznego. Nie dokonuje suchego przeglądu podstawowych pojęć, zagadnień i pytań dotyczących różnych religii.
Proponowane ćwiczenia pobudzają wyobraźnię, dostarczją wiedzy o zawartości twórczej preferowanych wartości, motywując do poszukiwania sposobów ich urzeczywistnienia, są przydatne w pracy
Oddając książkę do rąk wychowawców, katechetów, moderatorów grup dziecięcych i młodzieżowych, psychologów-terapeutów, mam nadzieję, że będzie stanowić użytecznę pomoc wychowawczą, terapeutyczną i profilaktyczną w rozwoju duchowym człowieka.
Niniejsza encyklopedia to niewyczerpane źródło informacji dla wszystkich, których interesują abstrakcyjne zagadnienia, odwieczne problemy oraz podstawy ludzkiej wiedzy.
Niniejsza encyklopedia to niewyczerpane źródło informacji dla wszystkich, których interesują abstrakcyjne zagadnienia, odwieczne problemy oraz podstawy ludzkiej wiedzy.
Wydanie czwarte, poszerzone (pierwsze wydanie 1995) podejmuje z filozoficznego punktu widzenia problematykę człowieka. "Zauważa się dużą niepewność i wielką rozbieżność zapatrywań na to, kim jest człowiek.
Praca jest pierwszą, trafną odpowiedzią na wysuwane postulaty zitensyfikowania badań i pomiaru rozwoju moralnego młodzieży.
Niełatwo odpowiedzieć na pytanie, kto i kiedy zauważył, że Bromba interesuje się filozofią. W każdym razie wieść o tym rozniosła się dość szybko , a Przyjaciele wpadli na pomysł zorganizowania towarzyskich spotkań, podczas których Bromba wtajemniczy ich w pasjonującą ją Problematykę.
Na drugą edycję słownika składa się zestaw 612 haseł rzeczowych i osobowych, obejmujących swym zakresem najbardziej podstawowe kategorie i pojęcia moralności i etyki , a także prezentujących sylwetki najważniejszych badaczy i szkół filozoficznych podejmujących refleksję nad moralnością.
Teksty, które złożyły się na tę książkę, zebrane zostały zgodnie z duchem Foucaultowskiego projektu intelektualnego. Książka ta nie jest efektem konsensusu ani też zgodnych poglądów autorów poszczególnych tekstów. Nie ma w niej "jednego" Foucaulta.