MATEMATYKA

Informacje

Nowe produkty

MATEMATYKA Jest 15 produktów.

Pokazuje 1 - 15 z 15 elementów
 • 31,40 zł

  Książka prowadzi Czytelnika za rękę po krainie niemożliwych obiektów. Po drodze mowa będzie o tym, jak, i dlaczego, autor zainteresował się tą tematyką, dalej nastąpi krótki rys historyczny, a jeszcze dalej – będą przedstawiane szczegółowe opisy budowy i sposoby obserwacji modeli dziewięciu niemożliwych kształtów.

  31,40 zł
 • 13,70 zł

  Co mają funkcje wielomianowe do słuchania muzyki.  Miniatury matematyczne 19. W niniejszej książce chcemy zilustrować na przykładach, jak stare i nowe twierdzenia matematyczne pozwalają konstruować informatyczne rozwiązania ważnych problemów praktycznych. Książeczkę tworzą trzy artykuły. 

  13,70 zł
 • 13,70 zł

  Organizowany od 1991 roku Międzynarodowy Konkurs "Kangur Matematyczny" zyskuje z roku na rok coraz większą popularność. Pragniemy podtrzymać tę dobrą atmosferę, dostarczając młodym uczniom zainteresowanym matematyką dodatkowego bodźca. Mamy nadzieję, że tę rolę spełnia seria książeczek "Miniatury matematyczne", której szesnasty tomik przekazujemy w Wasze...

  13,70 zł
 • 13,70 zł

  Książeczkę niniejszą, przeznaczoną dla uczniów gimnazjalistów tworzą trzy artykuły-miniatury.Pierwszy z nich poświęcony jest geometrii elementarnej, a konkretnie zagadnieniom dotyczącym wzajemnych relacji kątów w okręgu. 

  13,70 zł
 • 14,00 zł

   Miniatury matematyczne 22 Broszurka jest ściśle związana z wieloma zagadnieniami natury geometrycznej. Geometria, szeroko rozumiana, odgrywała przez tysiąclecia kluczową rolę w rozwoju matematyki jako ścisłej nauki dedukcyjnej.

  14,00 zł
 • 13,70 zł

  Od kilkunastu lat Komitet Organizacyjny Międzynarodowego Konkursu "Kangur Matematyczny" wydaje, towarzyszące Konkursowi, pozycje książkowe przeznaczone dla uczniów wszystkich rodzajów szkół. Artykuły w nich zawarte służą popularyzacji matematyki wśród młodzieży i mogą być pomocą w pracach szkolnych kół matematycznych.

  13,70 zł
 • 13,70 zł

  Książeczka niniejsza przeznaczona jest dla uczniów gimnazjów. W jej skład wchodzą trzy artykuły - miniatury.

  13,70 zł
 • 14,00 zł

  Książka niniejsza przeznaczona jest dla uczniów gimnazjów zainteresowanych matematyką i informatyką, ale może też być wartościową pomocą dla nauczycieli prowadzących kółka przedmiotowe. W jej skład wchodzą trzy artykuły-miniatury.

  14,00 zł
 • 30,00 zł

  Zbiór jest przeznaczony dla uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, którzy przygotowują się do olimpiad i konkursów matematycznych.Tematyka zadań obejmuje treści z podstawy programowej gimnazjum oraz rozszerzenia z uwzględnieniem zagadnień pojawiających się w różnych konkursach matematycznych.Zadania mają dość zróżnicowany stopień trudności.

  30,00 zł
 • 38,00 zł

  Książka ta jest kontynuacją wydanego wcześniej zbioru zadań Na olimpijskim szlaku. 

  38,00 zł
 • 45,00 zł

  Książka, którą trzymacie w ręku to Odlotowa matematyka. Składa się ona z dwóch części. Pierwsza część to zbiór zadań skierowany głównie do uczniów szkół podstawowych. Ale nie tylko do nich. Zawarte w nim ciekawe zadania mogą zainteresować także starszą młodzież oraz nauczycieli i rodziców. Umieszczone w nim łamigłówki i  żarty matematyczne na pewno będą...

  45,00 zł
 • 38,00 zł

  Książka została przygotowana z myślą o uczniach starszych klas szkoły podstawowej, gimnazjum i liceum zainteresowanych matematyką. Znajdują się tutaj m.in. zadania pochodzące z olimpiad i konkursów matematycznych. 

  38,00 zł
 • 17,10 zł

  Zbiór zadań konkursowych dla uczniów klas gimnazjalnych, którzy lubią rozwiązywać nieschematyczne zadania matematyczne i logiczne. Zadania są różnorodne i ich poziom trudności jest zróżnicowany od łatwych do takich, których rozwiązywanie wymaga dużej pomysłowości.

  17,10 zł
 • 29,90 zł

  Szkolna matematyka nie ma najlepszej prasy. Po zmaganiach z dodawaniem patyczków i odkładaniem ich na bok dla większości dzieciaków zaczynają się schody. Schody o pewnej wysokości, kątach, bokach. Nic przyjemnego. I tak przynajmniej do matury. Nadchodzi zło, mrok i matematyka.

  29,90 zł
 • 27,00 zł

  Mirosław Dąbrowski, doświadczony pedagog, nauczyciel akademicki, autor wielu książek, od ponad dwudziestu lat prowadzi warsztaty dla nauczycieli klas 1-3 oraz dla nauczycieli matematyki klas starszych poświęcone wykorzystaniu gier dydaktycznych w matematycznym kształceniu dzieci."Po raz pierwszy zetknąłem się z żywymi liczbami czy raczej - byłem żywą...

  27,00 zł
Pokazuje 1 - 15 z 15 elementów