BAJKI TERAPEUTYCZNE

Informacje

BAJKI TERAPEUTYCZNE Jest 62 produktów.

na stronę
Pokazuje 1 - 20 z 62 elementów
 • 34,80 zł

  Teksty napisane przez dzieci 7-9 letnie, w odpowiedzi na konkurs ogłoszony przez panią Katarzynę Szeligę, autorkę cieszącej się wielkim powodzeniem u dużych i małych czytelników Historii Guziołka... potwierdzają spostrzeżenie wielu pedagogów, iż wyobraźnia dziecięca nie zna granic, a dzieci same potrafią odróżniać dobre uczynki od złych, bezpieczne zabawy...

  34,80 zł
 • 16,80 zł

  Sztuka wydaje się być niezastąpionym instrumentem edukacyjnym. To właśnie dzięki sztuce niektóre dyspozycje człowieka, jego wrażliwość, wyobraźnia, zdolność do osobistego reagowania na bodźce świata zewnętrznego, ujawniają się ze szczególną ostrością.

  16,80 zł
 • 29,00 zł

  Sukces Bajek terapeutycznych utwierdził autorkę w przekonaniu, że preferowana przez nią metoda terapeutyczna znajduje coraz więcej zwolenników. W Bajkoterapii podbudowuje ją od strony naukowej i osadza w kontekście kulturowym, a także daje przykłady nowych bajek terapeutycznych, które uczą, jak radzić sobie z rozmaitymi problemami osaczającymi dziecko w...

  29,00 zł
 • 29,00 zł

  Konwencja bajki, konstruująca świat na poły realny, na poły fantastyczny, tworzy najbliższą rozumieniu dziecka rzeczywistość. Pozwala nie tylko zapoznać się i oswoić z sytuacjami budzącymi niepokój (rozstanie z rodzicami, ciemność, kompromitacja, śmierć, hospitalizacja), ale i znaleźć cudowne rozwiązanie nękających problemów, skłaniając dziecko do...

  29,00 zł
 • 29,00 zł

  Zwyczaj opowiadania dzieciom bajek ma swoje początki w odległej przeszłości. Bajka dla dzieci, podobnie jak wiele innych odkryć i doświadczeń gromadzonych przez ludzkość od zarania dziejów, należy do skarbnicy naturalnych środków terapeutycznych - na tę właściwość bajki zwróciła uwagę Maria Molicka, psycholog od lat pracujący z dziećmi i badający...

  29,00 zł
 • 29,90 zł

  Książka jest skierowana do rodziców, którzy chcą pomóc swoim dzieciom w rozwiązywaniu nurtujących je problemów.

  29,90 zł
 • 29,90 zł

  Autorka adresuje ją szczególnie do tych rodziców, którzy pragną pomóc swoim dzieciom przezwyciężyć różnorodne problemy.

  29,90 zł
 • 23,10 zł

  Kasia zamyka oczy i wsłuchuje się w ciszę. Rzeczywiście po chwili czuje wiatr, który bardzo delikatnie powiewa wokół domu i lekko poświstuje między gałęziami drzew w ogrodzie. A co ty możesz poczuć lub usłyszeć, kiedy wokół ciebie panuje cisza ?

  23,10 zł
 • 14,90 zł

  Żart o zakatarzonej żyrafie i całym zoo kichającym w niezwykle wartkim rytmie zabawnego wiersza Ryszarda Marka Grońskiego i dowcipnych, wybitnych ilustracji wielokrotnie nagradzanej w kraju i zagranicą Agnieszki Żelewskiej.

  14,90 zł
 • 28,40 zł

  Gdy spotkają się trzy poetki, a każda z nich na każdy temat ma odrębne zdanie, wybucha awantura na 48 wierszy. Lepszy kundel czy pies rasowy? Czy mądrość sowy nie jest nazbyt przereklamowana?

  28,40 zł
 • 31,40 zł

  Książka śledzi losy kropelki, która przeżywa moc mrożących krew w żyłach i wzruszających przygód. Pomiędzy wierszami dziecko dowiaduje się, że woda jest najważniejsza na świecie, i zdobywa mnóstwo informacji na jej temat.

  31,40 zł
 • 23,00 zł

  Kiedy rodzice się rozstają dzieci są bezradne wobec swojej nowej życiowej sytuacji. Nagle jedno z rodziców odchodzi, albo też dzieci same muszą zmienić miejsce zamieszkania.

  23,00 zł
 • 24,90 zł

  Z małego zajączka Filipa wyśmiewali się przyjaciele i rodzeństwo. Uważali go za niezdarę i nie chcieli się z nim bawić.

  24,90 zł
 • 24,90 zł

  Dla dzieci od 6 lat. "Filip i bociany" to pełna przygód opowieść o uwielbianych przez wszystkich bocianach, a także o przyjaźni, uczciwości i wierności. Ta książka to kontynuacja przygód bohaterów bestsellera "O zajączku Filipie, który ze strachu dokonał wielkich czynów".

  24,90 zł
 • 15,50 zł

  Ksiażka przeznaczona jest dla dzieci w wieku od 6 do 10 lat. Akcja książki jest wartka, chwilami sensacyjna, pełna humoru.

  15,50 zł
 • 10,40 zł

  Wprawdzie zwierza pimsa nie ma ani tu, ani tam, ani nigdzie, ale wraz z autorami książeczki możemy powymyślać, jak mógłby wyglądać, co mógłby robić i jak żyć, gdyby był. Zatem - uruchamiamy wyobraźnię!

  10,40 zł
 • 18,90 zł

  Maurycy to zwyczajny chłopiec, taki jak Twój synek, brat albo kolega... Ma tylko pewien przykry problem, no właśnie... Maurycy wiedzie życie w rozmiarze XXL, czyli cierpi na otyłość.

  18,90 zł
 • 39,90 zł

  Kilkanaście współczesnych, nowych, zaskakujących swą wymową bajek - napisanych przez nauczycielkę-polonistkę z Białegostoku - staje się przedmiotem głębokiej, odkrywczej i niezwykle pouczającej analizy

  39,90 zł
 • 14,70 zł

  Odra, grypa, świnka, a może coś jeszcze gorszego? Każde dziecko od czasu do czasu choruje. W książce przedstawiono odprężające opowiadania - pełne spokoju oraz siły umożliwią dzieciom dostęp do ich

  14,70 zł
 • 10,40 zł

  Czy w przypadku kłótni należy interweniować? Na ile rywalizacja między rodzeństwem jest normalna? Jak można wspierać pomagać w budowaniu harmonii? Czego dzieci potrzebują, kiedy na świat przychodzi ich rodzeństwo?

  10,40 zł
Pokazuje 1 - 20 z 62 elementów