NAUKI HUMANISTYCZNE

Informacje

Nowe produkty

NAUKI HUMANISTYCZNE Jest 35 produktów.

na stronę
Pokazuje 1 - 20 z 35 elementów
 • 33,60 zł

  Książka ta omawia stosunek kolejnych pokoleń twórców, krytyków i publicystów polskich do tradycji literackiej, poczynając od romantyzmu, a na międzywojennym dwudziestoleciu kończąc.

  33,60 zł
 • 41,90 zł

  Najpopularniejsza synteza historii powszechnej średniowiecza! Książka z serii Historia Powszechna autorstwa najwybitniejszych polskich historyków teraz w nowym wydaniu.

  41,90 zł
 • 52,40 zł

  Książka prezentuje historię państw Starożytnego Wschodu (Mezopotamia, Egipt, Indie, Chiny), Grecji i Rzymu; omawia warunki naturalne, społeczeństwo, politykę wewnętrzną i zagraniczną, stosunki gospodarcze, wierzenia religijne oraz dorobek kulturalny.

  52,40 zł
 • 57,70 zł

  Omawiając wiek XVIII podręcznik opisuje przemiany gospodarcze i społeczne, wielkie kryzysy finansowe, stan oświaty;

  57,70 zł
 • 52,40 zł

  Omawiając dzieje dwóch wieków - XVI i XVII - podręcznik opisuje kierunki rozwoju gospodarczo-społecznego Europy, warunki bytowe i codzienne życie ludności, wielkie odkrycia geograficzne, kraje prastarych cywilizacji (Chiny, Japonia, Indie, państwo Wielkiego Mongoła), podbój Ameryki przez Europejczyków, rozwój humanizmu i renesansu, walkę o hegemonię w...

  52,40 zł
 • 47,30 zł

  Książka prezentuje historię państw Starożytnego Wschodu (Mezopotamia, Egipt, Indie, Chiny), Grecji i Rzymu & 8211; omawia warunki naturalne, społeczeństwo, politykę wewnętrzną i zagraniczną, stosunki gospodarcze, wierzenia religijne oraz dorobek kulturalny.

  47,30 zł
 • 8,00 zł

  Metodyka nauki o języku, należąca do rzędu dydaktyk szczeółowych, jest teorią nauczania i uczenia się tego przedmiotu. Do jej zadań należy ustalenie zasad skutecznego nauczania i uczenia się, prowadzących do zamierzonych celów, i na tej podstawie opracowanie szczegółowych norm sprawnego działania dydaktycznego.

  8,00 zł
 • 52,40 zł

  Omawiając lata 1789-1870 podręcznik przedstawia sprawę polską na tle wydarzeń międzynarodowych (m.in. rozbiory, powstanie styczniowe), rewolucje we Francji, okres napoleoński, układ sił w Europie w dobie Świętego Przymierza, Wiosnę Ludów...

  52,40 zł
 • 38,90 zł

  Książka jest swoistym vademecum prezentującym najważniejsze zagadnienia i główne kierunki badań nad gatunkami mowy. Przedstawia historię i rozwój dziedziny, podział i ewolucję gatunków wypowiedzi. Rozpoczyna ich szczegółowe omówienie od form literackich, które jako pierwsze zostały poddane refleksji naukowej.

  38,90 zł
 • 24,20 zł

  Podręcznik akademicki z dziedziny teorii literatury i metodologii badań literackich. W sposób jasny, przystępny i chronologiczny przedstawia rozwój teorii i praktyk metodologicznych od starożytności po

  24,20 zł
 • 32,60 zł

  Praca z dziedziny historii języka polskiego, o walorach dydaktycznych.

  32,60 zł
 • 24,00 zł

  Książka w skondensowany sposób opisuje literaturę polską, która powstawała i rozwijała się od czasu odzyskania niepodległości przez Polskę po pierwszej wojnie światowej, poprzez nadzieję i rozczarowania międzywojnia aż do lat drugiej wojny światowej.

  24,00 zł
 • 49,90 zł

  Nowy podręcznik do gramatyki języka polskiego przeznaczony dla studentów polonistyki, slawistyki i innych kierunków humanistycznych. Autorka, wykorzystując najnowszy stan badań, omawia zagadnienia dotyczące budowy i funkcjonowania języka.

  49,90 zł
 • 44,90 zł

  Podręcznik do kultury języka polskiego poświęcony problemom poprawnej wymowy i pisowni.

  44,90 zł
 • 17,40 zł

  Treść książki dotyczy ważnego zagadnienia dość rzadko poruszanego w polskiej literaturze pedagogicznej. Chodzi w niej o problem tekstu, tego podstawowego "faktu humanistyki", wyznaczającego zarówno rodzajową swoistość człowieka, jak i specyfikę humanistyki. Kluczowym pojęciem w książce Jolanty Kruk są: tekst i rozumienie.

  17,40 zł
 • 31,40 zł

  Książka w ciekawy sposób ukazuje epokę i piśmiennictwo tego okresu w układzie tematyczno-problemowym. Jest to propozycja spojrzenia nowoczesnego, interdyscyplinarnego i komplementarnego wobec dotychczasowych ujęć.

  31,40 zł
 • 23,10 zł

  Książka adresowana do "nauczyciel nauczycieli" i nauczycieli szkół podstawowych i gimnazjów zainteresowanych doskonaleniem warsztatu w zakresie edukacji całościowej. Publikacja składa się z trzech części.

  23,10 zł
 • 21,00 zł

  Z innych powodów trudne jest wyznaczenie daty końcowej epoki. To, co weszło do naszej kultury jako zdobycz renesansu, pozostawiło w niej trwały do dnia dzisiejszego ślad.

  21,00 zł
 • 23,10 zł

  Kolejny tom z serii Dzieje literatury polskiej. Zawiera wyczerpujące informacje o genezie, tle historycznym oraz istocie omawianej epoki literackiej. Doskonałe źródło wiedzy dla maturzystów i studentów polonistyki.

  23,10 zł
 • 31,50 zł

  Prezentowana pozycja jest wprowadzeniem w nowe zagadnienia dydaktyczne. Poloniści znajdą tutaj przykładowe teksty umiejętności z różnych dziedzin ksztłcenia polonistycznego dla wszystkich poziomów nauczania. Testy były standaryzowane lokalnie, są więc narzędziem sprawdzonym i rzetelnym.

  31,50 zł
Pokazuje 1 - 20 z 35 elementów