Brak produktów
Książka ta omawia stosunek kolejnych pokoleń twórców, krytyków i publicystów polskich do tradycji literackiej, poczynając od romantyzmu, a na międzywojennym dwudziestoleciu kończąc.
Najpopularniejsza synteza historii powszechnej średniowiecza! Książka z serii Historia Powszechna autorstwa najwybitniejszych polskich historyków teraz w nowym wydaniu.
Książka prezentuje historię państw Starożytnego Wschodu (Mezopotamia, Egipt, Indie, Chiny), Grecji i Rzymu; omawia warunki naturalne, społeczeństwo, politykę wewnętrzną i zagraniczną, stosunki gospodarcze, wierzenia religijne oraz dorobek kulturalny.
Omawiając wiek XVIII podręcznik opisuje przemiany gospodarcze i społeczne, wielkie kryzysy finansowe, stan oświaty;
Omawiając dzieje dwóch wieków - XVI i XVII - podręcznik opisuje kierunki rozwoju gospodarczo-społecznego Europy, warunki bytowe i codzienne życie ludności, wielkie odkrycia geograficzne, kraje prastarych cywilizacji (Chiny, Japonia, Indie, państwo Wielkiego Mongoła), podbój Ameryki przez Europejczyków, rozwój humanizmu i renesansu, walkę o hegemonię w...
Książka prezentuje historię państw Starożytnego Wschodu (Mezopotamia, Egipt, Indie, Chiny), Grecji i Rzymu & 8211; omawia warunki naturalne, społeczeństwo, politykę wewnętrzną i zagraniczną, stosunki gospodarcze, wierzenia religijne oraz dorobek kulturalny.
Metodyka nauki o języku, należąca do rzędu dydaktyk szczeółowych, jest teorią nauczania i uczenia się tego przedmiotu. Do jej zadań należy ustalenie zasad skutecznego nauczania i uczenia się, prowadzących do zamierzonych celów, i na tej podstawie opracowanie szczegółowych norm sprawnego działania dydaktycznego.
Omawiając lata 1789-1870 podręcznik przedstawia sprawę polską na tle wydarzeń międzynarodowych (m.in. rozbiory, powstanie styczniowe), rewolucje we Francji, okres napoleoński, układ sił w Europie w dobie Świętego Przymierza, Wiosnę Ludów...
Podręcznik akademicki z dziedziny teorii literatury i metodologii badań literackich. W sposób jasny, przystępny i chronologiczny przedstawia rozwój teorii i praktyk metodologicznych od starożytności po
Praca z dziedziny historii języka polskiego, o walorach dydaktycznych.
Książka w skondensowany sposób opisuje literaturę polską, która powstawała i rozwijała się od czasu odzyskania niepodległości przez Polskę po pierwszej wojnie światowej, poprzez nadzieję i rozczarowania międzywojnia aż do lat drugiej wojny światowej.
Nowy podręcznik do gramatyki języka polskiego przeznaczony dla studentów polonistyki, slawistyki i innych kierunków humanistycznych. Autorka, wykorzystując najnowszy stan badań, omawia zagadnienia dotyczące budowy i funkcjonowania języka.
Podręcznik do kultury języka polskiego poświęcony problemom poprawnej wymowy i pisowni.
Książka w ciekawy sposób ukazuje epokę i piśmiennictwo tego okresu w układzie tematyczno-problemowym. Jest to propozycja spojrzenia nowoczesnego, interdyscyplinarnego i komplementarnego wobec dotychczasowych ujęć.
Książka adresowana do "nauczyciel nauczycieli" i nauczycieli szkół podstawowych i gimnazjów zainteresowanych doskonaleniem warsztatu w zakresie edukacji całościowej. Publikacja składa się z trzech części.
Z innych powodów trudne jest wyznaczenie daty końcowej epoki. To, co weszło do naszej kultury jako zdobycz renesansu, pozostawiło w niej trwały do dnia dzisiejszego ślad.
Kolejny tom z serii Dzieje literatury polskiej. Zawiera wyczerpujące informacje o genezie, tle historycznym oraz istocie omawianej epoki literackiej. Doskonałe źródło wiedzy dla maturzystów i studentów polonistyki.
Prezentowana pozycja jest wprowadzeniem w nowe zagadnienia dydaktyczne. Poloniści znajdą tutaj przykładowe teksty umiejętności z różnych dziedzin ksztłcenia polonistycznego dla wszystkich poziomów nauczania. Testy były standaryzowane lokalnie, są więc narzędziem sprawdzonym i rzetelnym.
Książka Mirka Oczkosia pokazuje, jak ważna jest mowa, sposób mówienia w życiu każdego człowieka. Ale pokazuje coś jeszcze. Pokazuje, że człowiek dorosły, który nigdy nie miał okazji ćwiczyć się w przemawianiu, mówieniu, zabieraniu głosu publicznie, może się tego nauczyć przez zabawę! Autor w lekki sposób omawia poszczególne głoski, proponuje ćwiczenia o...
Czwarta z wydawanych w tej serii książek krytycznych Jana Marxa ukazuje się w stulecie dzielące naszą epokę od zamykającej wiek dziewiętnasty dekady eksplozji lirycznej Młodej Polski i zawiera eseje o Kasprowiczu, Tetmajerze, Zawistowskiej, Micińskim, Leśmianie i Staffie oraz wybory ich wierszy. Autor ze swadą, rewizjonistyczną pasją i analityczną...