Brak produktów
Jak dialogują ze sobą Stepy Akermańskie Adama Mickiewicza ze współczesną...
Olbrzymie dziedzictwo ikonograficznych przedstawień osób wyniesionych do...
Zatroskany losem młodych krewniaków biskup Bazyli napisał do nich list z...
Seria SEKRETY BIBLII. Autor, znakomity teolog chrześcijański i pisarz,...
Anatolia, to kraj nazwany przez Greków Krajem Wschodu od ich słowa...
Książka ta omawia stosunek kolejnych pokoleń twórców, krytyków i publicystów polskich do tradycji literackiej, poczynając od romantyzmu, a na międzywojennym dwudziestoleciu kończąc.
Najpopularniejsza synteza historii powszechnej średniowiecza! Książka z serii Historia Powszechna autorstwa najwybitniejszych polskich historyków teraz w nowym wydaniu.
Książka prezentuje historię państw Starożytnego Wschodu (Mezopotamia, Egipt, Indie, Chiny), Grecji i Rzymu; omawia warunki naturalne, społeczeństwo, politykę wewnętrzną i zagraniczną, stosunki gospodarcze, wierzenia religijne oraz dorobek kulturalny.
Omawiając wiek XVIII podręcznik opisuje przemiany gospodarcze i społeczne, wielkie kryzysy finansowe, stan oświaty;
Omawiając dzieje dwóch wieków - XVI i XVII - podręcznik opisuje kierunki rozwoju gospodarczo-społecznego Europy, warunki bytowe i codzienne życie ludności, wielkie odkrycia geograficzne, kraje prastarych cywilizacji (Chiny, Japonia, Indie, państwo Wielkiego Mongoła), podbój Ameryki przez Europejczyków, rozwój humanizmu i renesansu, walkę o hegemonię w...
Książka prezentuje historię państw Starożytnego Wschodu (Mezopotamia, Egipt, Indie, Chiny), Grecji i Rzymu & 8211; omawia warunki naturalne, społeczeństwo, politykę wewnętrzną i zagraniczną, stosunki gospodarcze, wierzenia religijne oraz dorobek kulturalny.
Metodyka nauki o języku, należąca do rzędu dydaktyk szczeółowych, jest teorią nauczania i uczenia się tego przedmiotu. Do jej zadań należy ustalenie zasad skutecznego nauczania i uczenia się, prowadzących do zamierzonych celów, i na tej podstawie opracowanie szczegółowych norm sprawnego działania dydaktycznego.
Omawiając lata 1789-1870 podręcznik przedstawia sprawę polską na tle wydarzeń międzynarodowych (m.in. rozbiory, powstanie styczniowe), rewolucje we Francji, okres napoleoński, układ sił w Europie w dobie Świętego Przymierza, Wiosnę Ludów...
Książka jest swoistym vademecum prezentującym najważniejsze zagadnienia i główne kierunki badań nad gatunkami mowy. Przedstawia historię i rozwój dziedziny, podział i ewolucję gatunków wypowiedzi. Rozpoczyna ich szczegółowe omówienie od form literackich, które jako pierwsze zostały poddane refleksji naukowej.
Podręcznik akademicki z dziedziny teorii literatury i metodologii badań literackich. W sposób jasny, przystępny i chronologiczny przedstawia rozwój teorii i praktyk metodologicznych od starożytności po
Praca Nauczanie retoryki w teorii i praktyce zawiera przemyślenia dotyczące zarówno teoretycznych, jak i praktycznych aspektów nauczania retoryki.
Praca z dziedziny historii języka polskiego, o walorach dydaktycznych.
Książka w skondensowany sposób opisuje literaturę polską, która powstawała i rozwijała się od czasu odzyskania niepodległości przez Polskę po pierwszej wojnie światowej, poprzez nadzieję i rozczarowania międzywojnia aż do lat drugiej wojny światowej.
Nowy podręcznik do gramatyki języka polskiego przeznaczony dla studentów polonistyki, slawistyki i innych kierunków humanistycznych. Autorka, wykorzystując najnowszy stan badań, omawia zagadnienia dotyczące budowy i funkcjonowania języka.
Podręcznik do kultury języka polskiego poświęcony problemom poprawnej wymowy i pisowni.
Treść książki dotyczy ważnego zagadnienia dość rzadko poruszanego w polskiej literaturze pedagogicznej. Chodzi w niej o problem tekstu, tego podstawowego "faktu humanistyki", wyznaczającego zarówno rodzajową swoistość człowieka, jak i specyfikę humanistyki. Kluczowym pojęciem w książce Jolanty Kruk są: tekst i rozumienie.
Książka w ciekawy sposób ukazuje epokę i piśmiennictwo tego okresu w układzie tematyczno-problemowym. Jest to propozycja spojrzenia nowoczesnego, interdyscyplinarnego i komplementarnego wobec dotychczasowych ujęć.
Pierwszy na rynku podręcznik przygotowujący do praktycznej analizy i interpretacji dzieła literackiego. Pozwala rozwijać zdolność praktycznego zastosowania materiału teoretycznego z zakresu poetyki, a także uczy rozpoznawania i interpretowania tzw. "chwytów" literackich.
Książka adresowana do "nauczyciel nauczycieli" i nauczycieli szkół podstawowych i gimnazjów zainteresowanych doskonaleniem warsztatu w zakresie edukacji całościowej. Publikacja składa się z trzech części. W pierwszej autorki prezentują teoretyczne podstawy komunikacyjnego, a więc wykorzystującego optymalnie walory porozumiewania się, modelu nauczania....
Z innych powodów trudne jest wyznaczenie daty końcowej epoki. To, co weszło do naszej kultury jako zdobycz renesansu, pozostawiło w niej trwały do dnia dzisiejszego ślad.