MUZYKA I SZTUKA

Informacje

MUZYKA I SZTUKA Jest 18 produktów.

Pokazuje 1 - 18 z 18 elementów
 • 27,00 zł

  Książka zatytułowana 100 słynnych kompozytorów przedstawia stu najwybitniejszych twórców wszystkich epok. Wybór dokonany został na podstawie ich znaczenia w historii muzyki oraz wpływu, jaki mieli na dalszy jej rozwój.

  27,00 zł
 • 26,40 zł

  ABC - Historia muzyki jest kolejną pozycją książkową z cyklu Biblioteczka Ucznia wydawanych przez Wydawnictwo Muzyczne CONTRA.

  26,40 zł
 • 36,80 zł

  XIX- i XX-wieczna krytyka przypięła malarstwu historycznemu etykietkę nudnego, dydaktycznego, pompierskiego. Do dzisiaj terrorowi tej opinii ulegają bywalcy wernisaży, historycy sztuki, a często i przeciętni miłośnicy malarstwa. Warto się z...

  36,80 zł
 • 67,20 zł

  "O malowaniu duszy i ciała" to najnowsze dzieło znakomitego artysty malarza i teoretyka sztuki - Tadeusza Boruty. U podstaw sztuki zawsze była potrzeba komunikowania się z drugim człowiekiem, niekiedy z Bogiem, a przede wszystkim z samym sobą.

  67,20 zł
 • 59,00 zł

  Kontynuacja doskonale napisanej książki dla młodzieży "Od Giotta do van Gogha", ukazującej sylwetki najsłynniejszych malarzy. Tym razem autorka zajęła się najwybitniejszymi dziełami malarstwa światowego.

  59,00 zł
 • 52,20 zł

  Książka jest obszernym opracowaniem zawierającym biogramy najwybitniejszych polskich i obcych artystów, definicje terminologiczne, prezentacje stylów w malarstwie i architekturze, a także opisy dzieł sztuki (malarstwa, rzeźby, grafiki).

  52,20 zł
 • 45,00 zł

  Druga część podręcznika zawiera materiał opisujący muzykę w dobie baroku, klasycyzmu i romantyzmu a w szczególności: - rozkwit muzyki instrumentalnej w XVIII wieku i fenomen Jana Sebastiana Bacha, - wprowadzenie do klasycyzmu i omówienie twórczości Haydna, Mozarta, Beethovena - omówienie epoki romantyzmu począwszy od Schuberta i Mendelssohna poprzez...

  45,00 zł
 • 45,00 zł

  Najnowszy podręczni do historii muzyki. W pełni zgodny z podstawą programową, przygotowujący do egzaminu końcowego z historii muzyki i do nowej matury.

  45,00 zł
 • 45,00 zł

  Podręcznik przeznaczony jest dla uczniów szkół muzycznych II stopnia i liceów muzycznych. Atrakcyjne walory narracyjne podręcznika podkreśla bogata ikonografia, liczne przykłady nutowe i mapy oraz ciekawy i oryginalny zestaw pomysłów dydaktycznych, służących sprawdzaniu stopnia opanowania materiału i rozwijaniu zainteresowań uczniów.

  45,00 zł
 • 42,00 zł

  Książka przedstawia poglądy na muzykę i panoramę warunków, w jakich przyszło działać jej twórcom w XX wieku. Naświetla sytuacje, w których padały hasła całkowitego zerwania z przeszłością – i podporządkowania sztuki propagandzie.

  42,00 zł
 • 20,00 zł

  Świeże w swej treści, pełne zabawnych puent opowiadania o sztukach plastycznych z pewnością zainspirują dzieci w wieku 7-12 lat do własnych artystycznych poszukiwań i swobodnej realizacji pomysłów. 

  20,00 zł
 • 20,00 zł

  Sztuka towarzyszy człowiekowi przez całe życie. Przeżywanie sztuki to proces otwarty, cenny dla rozwoju młodzieży, zaspokajający, a równocześnie rozwijający wciąż nowe potrzeby.......       Ogólna refleksja nad sztuką współczesną wykazuje , że trudno w niej znaleźć odpowiedż na materrialne potrzeby uczniów: tęsknoty do ładu, harmonii, piękna czy...

  20,00 zł
 • 19,90 zł

  Keyboard. Kurs dla początkujących to napisany przystępnym językiem przemyślany zestaw dwudziestu lekcji, w którym wszystko podporządkowane jest temu, by przyszły muzyk był w stanie zupełnie samodzielnie opanować przedstawiony materiał. Znajdziemy tutaj dokładny opis kolejnych ćwiczeń praktycznych jak i zadań teoretycznych, bez przeszkód wejdziemy w świat...

  19,90 zł
 • 46,90 zł

  Praca pomyślana jest i zrealizowana w sposób kompetentny i ciekawy. Tytuł zapowiada ujęcie wielostronne, a zarazem prospektywne, musi więc budzić zainteresowanie wzmocnione nieco intrygującym podtytułem, odwołaniem do „sztuki życia” powiązanej ze sztuką rozumianą konwencjonalnie i pedagogicznie […].

  46,90 zł
 • 72,50 zł

  Ten szczegółowo opracowany poradnik odkrywa przed czytelnikami tajemnice warsztatu konserwatora zabytków.

  72,50 zł
 • 121,00 zł

  Książka siostry Wendy Beckett jest owocem jej gruntownych studiów w zakresie historii sztuki, jak również własnych wrażliwych spostrzeżeń.

  121,00 zł
 • 49,00 zł

  Autor opisuje nie tylko Mona Lizę i jej historię, ale także związany z nią mit i wydarzenia, które zapewniły obrazowi niebywały rozgłos.

  49,00 zł
 • 39,00 zł

  Wielu genialnych artystów - malarzy, rzeźbiarzy, architektów i muzyków - wykazywało głębokie zainteresowanie mistycyzmem, okultyzmem i heterodoksyjnymi wierzeniami.

  39,00 zł
Pokazuje 1 - 18 z 18 elementów