GEOGRAFIA / NAUKI O ZIEMI

Informacje

GEOGRAFIA / NAUKI O ZIEMI Jest 14 produktów.

Pokazuje 1 - 14 z 14 elementów
 • 36,60 zł

  W podręczniku omówiono podstawowe pojęcia dotyczące podziału politycznego świata i stosunków międzynarodowych w układzie czasowym - od pierwszych odkryć geograficznych do dziś.

  36,60 zł
 • 36,60 zł

  Podręcznik zawiera podstawowe informacje z dziedziny geologii historycznej, nauki, która zajmuje się ewolucją skorupy ziemskiej i rozwojem świata organicznego w przeszłości. Ma na celu zapoznanie studentów z metodami odtwarzania dziejów Ziemi na podstawie badania następstwa warstw skalnych i występujących w nich szczątków organicznych (stratygrafia) oraz...

  36,60 zł
 • 47,20 zł

  Przystępna wiedza z hydrologii ogólnej Podstawy teoretyczne zjawisk i procesów zachodzących w hydrosferze.

  47,20 zł
 • 52,40 zł

  Co to jest efekt cieplarniany? Czy klimat się zmienia? Jak powstają krople deszczu?

  52,40 zł
 • 52,40 zł

  Zagadnienia geograficzne składające się na treść podręcznika omówione zostały w układzie wielkich regionów stanowiących zwarte przestrzennie grupy państw o zbliżonych cechach przyrodniczych, społecznych, kulturowych i gospodarczych.

  52,40 zł
 • 57,60 zł

  Uniwersalny podręcznik do geologii dynamicznej! Nowe wydanie znanego podręcznika zawierającego podstawowe wiadomości z każdej dziedziny geologii dynamicznej. Autor uwzględnił utrwalone w ostatnich latach trendy dotyczące klasyfikacji skał i podejścia do ich genezy oraz omówił budowę skał i minerałów zgodnie z nomenklatura anglosaską.

  57,60 zł
 • 52,50 zł

  Książka jest podręcznikiem przeznaczonym dla środowisk polonijnych oraz dla Polaków mieszkających poza granicami kraju. Adresowany jest do uczniów na poziomie szkoły średnej, a także do osób dorosłych.

  52,50 zł
 • 41,90 zł

  Podręcznik w niezwykle przystępny sposób i w skondensowanej formie prezentuje wiedzę z zakresu regionalnej geografii fizycznej.

  41,90 zł
 • 62,00 zł

  Nowe wydanie podręcznika, uwzględniające ważne, z punktu widzenia geografii roślin, informacje i osiągnięcia.

  62,00 zł
 • 35,70 zł

  Podręcznik limnologii regionalnej stanowi pierwszą w Polsce próbę syntezy widzy o jeziorach kuli ziemskiej.

  35,70 zł
 • 58,80 zł

  Dokonujące się współcześnie w Polsce przekształcenia społeczno-gospodarcze wywarły znaczący wpływ na rolnictwo. Lata dziewięćdziesiąte ubiegłego wieku przyniosły wiele negatywnych zjawisk w gospodarce rolnej, ale obecnie stopniowo jej kondycja ulega poprawie.

  58,80 zł
 • 52,40 zł

  Podręcznik dla studentów geografii wyższych uczelni, zawierający podstawowe wiadomości z zakresu astronomii sferycznej i praktycznej oraz astrofizyki. Przedstawia w sposób poglądowy, a jednocześnie ścisły, związki między ruchami Ziemi jako planety a obserwowanymi zjawiskami astronomicznymi i geofizycznymi, omawia metody pomiaru czasu i określania pozycji,...

  52,40 zł
 • 34,90 zł

  Doskonałe uzupełnienie podręcznika Geologia dynamiczna! W książce przedstawiono podstawowe zagadnienia geologii, zwłaszcza dynamicznej, historycznej i kartografii geologicznej, w formie zadań do samodzielnego wykonania. Publikacja pomaga usystematyzować i uzupełnić wiadomości nabyte na wykładach oraz podczas lektury podręczników autorstwa Włodzimierza...

  34,90 zł
 • 31,40 zł

  Przewodnik zawiera zestaw 45 ćwiczeń i zadań obliczeniowych z zakresu hydrologii. Dostosowany do programu i metodologii nauczania oraz nowych technik badawczych, obejmuje zagadnienia zlewni, sieci rzecznej, wód podziemnych, a także bilansu wodnego zlewni i jezior. Publikacja przydatna głównie dla studentów geografii, z jednej strony jako uzupełnienie...

  31,40 zł
Pokazuje 1 - 14 z 14 elementów