Brak produktów
Książka nagradzanego brazylijskiego ilustratora, twórcy Ośmiornicy na...
Wiesz, co dzieje się z książkami, których nikt nie wypożycza w bibliotece?
Monografia jest próbą całościowego, wieloaspektowego ujęcia zagadnień...
- subkultury chuligańsko - przestępcze w pespektywie badań nauk humanistycznych- subkultury chuligańsko - przestępcze w sytuacji dysfunkcyjnych oddziaływań środowisk wychowawczych- subkultury chuligańsko - przestępcze jako wyraz izolacji i ucieczki od społeczeństwa
Gwiazdy rocka i stadionowi zadymiarze, zakupy i choroby, przyjaźń i seks, komórki i fora internetowe, zaufanie taksówkarzy do klientów i wyborców do polityków.
Pierwszy od prawie trzydziestu lat oryginalny, nowoczesny, przystępnie i interesująco napisany polski podręcznik socjologii, obejmujący całokształt problematyki socjologicznej od najprostszych kontaktów
`Socjologia. Mikrostruktury` to podręcznik akademicki. Stanowi kompendium wiedzy z zakresu miejsca jednostki we współczesnym świecie. Prezentuje człowieka i jego postawę wobec nowoczesnych wymagań społecznych na tle przeobrażeń XXI wieku.
"Kompendium wiedzy z zakresu metodologicznych badań socjologicznych, przydatne dla osób, które chcą usystematyzować swoje zainteresowania socjologiczne. Książka jest próbą otwartych wypowiedzi i bezstronnych prezentacji. Wypracowywanie metod poprawnego poznawania rzeczywistości było i jest dla człowieka niezwykle ważnym zadaniem.
Słownik przygotowany pod kierunkiem wybitnego wykładowcy Uniwersytetu w Oksfordzie, profesora Gordona Marshalla. Napisany zwięźle, w przystępny sposób, bez posługiwania się socjologicznym żargonem, a jednocześnie bez zniekształcających uproszczeń.
Książka poświęcona lingwistycznym i socjologicznym aspektom komunikacji językowej. Autorka przedstawia wpływ czynników społecznych na charakter i przebieg komunikacji językowej.
Przystępny przewodnik wprowadzający w teorię, metody i historię tej dziedziny. Każdy rozdział przedstawia jeden z podstawowych tematów socjologii, omawiając zarówno zagadnienia teoretyczne, jak i toczące się wokół nich dyskusje.
Mobbing i przemoc pojawiają się w toku całego ludzkiego życia: od wieku przedszkolnego po senioralny. Można je odnaleźć we wszystkich szczegółowo opisanych w tej książce kontekstach: domowym (rodzina, relacje intymne), instytucjonalnym (szkoła, dom dziecka, zakład karny), w cyberprzestrzeni.
Praca dr Magdaleny Arczewskiej jest bardzo obszerną monografią naukową, w której po raz pierwszy poruszone zostało tak szeroko i wnikliwie zagadnienie „dobra dziecka” w świadomości przedstawicieli kilku środowisk związanych w swej działalności zawodowej ze sprawami życiowymi dziecka.
Jakie wyzwania stawia przed ludzkością teraźniejszość?Nowa książka autora światowych bestsellerów Sapiens i Homo deus. Krótka historia jutra.
Jakie wyzwania stawia przed ludzkością teraźniejszość?Nowa książka autora światowych bestsellerów Sapiens i Homo deus. Krótka historia jutra.
Autorka pracy uczyniła przedmiotem swoich zainteresowań problem poczucia osamotnienia dziecka w rodzinie z uwagi na zmniejszające się zjawisko wrażliwości rodziców na potrzeby psychiczne dzieci oraz eliminowanie sfery emocjonalnej w rodzinie na korzyść wartości konsumpcyjnych.