Brak produktów
Książka nagradzanego brazylijskiego ilustratora, twórcy Ośmiornicy na...
Wiesz, co dzieje się z książkami, których nikt nie wypożycza w bibliotece?
Monografia jest próbą całościowego, wieloaspektowego ujęcia zagadnień...
Książka poświęcona jest problemom mowy adresowanej do małych dzieci, a dokładniej jej strukturą fonostatystyczno-fonotaktyczną. Autor szczegółowo omawia przeprowadzone przez siebie badania (m.in. zasady doboru oraz charakterystykę grupy osób, których wypowiedzi były przedmiotem analizy) oraz ich wyniki - frekwencję poszczególnych fonemów i ich połączeń,...
Celem książki jest przedstawienie świata indywidualnych przeżyć młodzieży z postawą 3X i jej relacji z otoczeniem społecznym opartych na konfrontacji, kompromisie i konsensusie. Przyjrzymy się także samemu otoczeniu tej postawy i zjawiskom, które uaktywniają się w różnych relacjach. Jak młodzież postrzega abstynencję?
Szczera i otwarta rozmowa z Twoim dzieckiem nie należy do najprostszych zadań, z jakimi przyszło Ci się w życiu zmierzyć. Jednak jako odpowiedzialny rodzic wiesz, że pewne tematy lepiej omówić z latoroślą w cztery oczy, zanim zrobią to rówieśnicy albo zawsze pomocna i często wielce niekompetentna anonimowa osoba z Internetu.
Po kilkunastu latach autorki bestsellerowej serii "Jak mówić..." wracają do swoich czytelników bogatsze w rodzicielskie doświadczenia z rozwiązaniem problemów wychowawczych typowych dla "buntowniczego" okresu dorastania.
Być wytrwałym i godnym zaufania, czynić postępy w rozwoju i osiągać sukcesy, umieć pokonywać frustracje, nie tracąc radości życia to cechy, które są niezbędne dzieciom, aby dawały sobie radę w każdej sytuacji.
W sposób niezwykle osobisty, pełen życzliwości i prostoty autorki dzielą się własnymi doświadczeniami oraz głęboką wiedzą na temat dylematów rodzicielskich i dziecięcych uczuć, sposobów nawiązywania współpracy, skuteczności i nieskuteczności pochwał oraz kar.
Poradnik z doświadczeniami rodziców i nauczycieli - prosty i skuteczny! Autorkom książki pomagały w pracy dwie nauczycielki. Książka pokazuje niezwykle skuteczną technikę dialogu z dziećmi (radzi, co mówić i kiedy to mówić) w domu i w szkole.
Każde dziecko jest geniuszem w oczach swoich rodziców, lecz nie wszyscy rodzice posiadają dość wiedzy lub pewności siebie, aby w pełni rozwinąć twórczy, intelektualny potencjał swoich dzieci. Książka pomoże stworzyć dzieciom radosne, dające
Autorka wyjaśnia okoliczności i przyczyny, dla których konsumpcja ma dzisiaj dla nas tak ogromne znaczenie.
Kształtuj charakter i buduj osobowość dziecka to źródło ponad 1000 kreatywnych i praktycznych pomysłów dotyczących zapewnienia dzieciom wszystkich 40 najważniejszych atutów rozwojowych.
Dzieci potrzebują rodziców, którzy odważą się im zaufać. Dzięki temu, kiedy dorosną, będą umiały zaufać sobie.
Poczucie własnej wartości jest podstawą umiejętności rozwiązywania konfliktów i radzenia sobie z frustracją. Kto akceptuje siebie jako człowieka, ma wsparcie i wskazaną drogę, ten radzi sobie w sposób konstruktywny z konfliktami, szanuje i respektuje w sporze innych, przestrzega zasad, uczy się radzić sobie z agresją i nie udaje, że jej nie ma.
Ten, kto posiada dziecko, jest bogaty. To zdanie napiszcie dużymi literami nad drzwiami pokoju dziecinnego, także na segregatorze, gdzie trzymacie wszystkie rachunki bankowe.
Książka ta uczy, jak ustanawiać jesne granice w relacjach z dziećmi, asertywnie wskazywać im właściwe postępowanie oraz uczyć odpowiedzialności, wyciągając konsekwencje z ich postaw.
Musimy pomóc dzieciom radzić sobie z lękiem. Niniejsza publikacja podpowiada, w jaki sposób to zrobić. Jej autorka omawia najczęstsze przyczyny dziecięcych niepokojów i podsuwa rodzicom i wychowawcom konkretne formy pomocy.
Autorki książek z serii "Trudne rozmowy z nastolatkiem" - doświadczone psycholożki i matki - radzą, jak rozmawiać z nastolatkiem, jak nawiązać z nim bliską więź, uczulają na zagrożenia i podpowiadają, jak reagować, gdy dzieje się coś złego.
Jak w rozsądny sposób ustalać granice i jak bezpiecznie dla dziecka je poszerzać, jak skutecznie negocjować godziny powrotu do domu z imprez, ustalać zasady korzystania z Internetu i jak je potem wyegzekwować?
Nastolatki niechętnie zaczynają rozmowy o narkotykach. A rodzice unikają takich dyskusji w obawie, że ośmieszą się przed własnymi dziećmi, wyedukowanymi na podwórku przez starszych kolegów.
Równowaga dziecięcego umysłu i ciała * Łatwość radzenia sobie z negatywnymi emocjami * Umiejętność rozładowywania stresu * Zdolność do koncentracji w każdych warunkach
Rozpieszczajcie dziecko, faszerujcie je batonami i chrupkami na drugie śniadanie czy podwieczorek, pozwólcie mu się nudzić, przykujcie je do telewizora, zadowalajcie się tróją z matematyki. Sprzątajcie pokój za dziecko, bądźcie nadopiekuńczy. Obudźcie się dopiero wtedy, gdy będzie już duże...