Brak produktów
Podręcznik Oblicza epok dla klasy 3, część 2 obejmuję:Literaturę wojenną.
W podręczniku Oblicza epok dla klasy 3, część 1 znajdują się teksty...
Program oddziaływań wychowawczych "Mamo, tato! - pomóżcie mi zrozumieć i okryć siebie" jest programem innowacyjnym, opartym na edukacji wspierającej rozwój każdego dziecka.
Narkotyki są częścią współczesnego społeczeństwa. Wielu młodych ludzi pali marihuanę, zażywa amfetaminę, ecstasy, LSD czy nawet heroinę. Uzależnienie, zarówno fizyczne, jak i psychiczne, bardzo utrudnia wyrwanie się z niszczącego nałogu. Rodziny, które uważają, że są bezpieczne od tego zagrożenia, czynią tak na własną odpowiedzialność.
Broszura ma charakter krótkiego poradnika. Uczeń przeczyta o,błędnym kole palacza, alkoholika, narkomana, może rozpoznać (za pomocą minitestu) stopień uzależnienia, dowie się, co należy zrobić, aby
Wychowanie prorodzinne, edukacja seksualna i profilaktyka HIV/AIDS to tematy, wokół których regularnie odżywają gorące dyskusje społeczne w Polsce i wielu krajach. Powaga zagadnienia wynika z problemów związanych z podejmowaniem kontaktów seksualnych przez młodzież.
Problemy alkoholowe w wieku dorastania oraz ich przyczyny Założenia teoretyczne integralnego programu profilaktyki uzależnienia alkoholowego
"Pamiętasz Kamila" Dwa razy go odratowali, ale on i tak mówił wszystkim, że za którymś razem mu się uda. Nie bardzo mu wierzyli, było to jakieś trudne do pojęcia. Faktycznie, udało mu się.
Książka zawiera wiele cennych informacji o zachowaniach nastolatków w środowisku szkolnym, w roli ucznia oraz w relacjach z rówieśnikami.
Człowiek jako istota społeczna nie potrafi żyć sam. Najlepiej rozwija się, uczy, pracuje, gdy ma wokół siebie innych ludzi. Nie zawsze jednak potrafi docenić obecność drugiego człowieka, zdarza się, że jego zachowanie względem innych daleko odbiega od ogólnie przyjętych norm.
To poradnik dla dyrektorów placówek oświatowych, pedagogów i nauczycieli, którzy chcą zaplanować własne systemowe działania w procesie przygotowania szkolnego programu profilaktyki.
Niniejsze opracowanie adresowane jest do nauczycieli gimnazjów. Zgodnie z celami polityki edukacyjnej każda szkoła powinna realizować zadania w zakresie szeroko pojętej działalności profilaktycznej. Aby działania profilaktyczne mogły przynosić wymierne efekty, muszą być prawidłowo zaplanowane i zrealizowane.
Książka ta jest adresowana do szerokiego grona odbiorców- nauczycieli, studentów(pedagogiki, psychologio i inne.), a także rodziców oraz tych wszystkich, którzy doceniają znaczenie szkoły w procesie wychowania dzieci i młodzieży i chcą ograniczyć w niej udział czynników ryzyka, a wzmocnić ochronę i wsparcie zarówno wobec uczniów jak i nauczycieli.
Każda szkoła boryka się z problemem przestępczości wśród młodzieży. Aby skutecznie radzić sobie z tym problemem, warto zapoznać się z podstawową wiedzą na temat mechanizmu powstawania i radzenia sobie z tym zjawiskiem.
Od 2002 roku szkoły, zobowiązane rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej i Sportu, starają się tworzyć, poszerzać i doskonalić ofertę działań profilaktycznych.
Powrót do źródeł, to powrót do humanistycznej; czyli ludzkiej edukacji oraz do zanikających w szkołach prawdziwych relacji między ludźmi. Poruszamy też w książce sprawę niepożądanych efektów działań profilaktyków zapraszanych z zewnątrz.
Brutalne zachowania wśród dzieci i młodzieży niepokoją pedagogów i rodziców oraz wzbudzają liczne pytania:
Poczucie własnej wartości jest podstawą umiejętności rozwiązywania konfliktów i radzenia sobie z frustracją. Kto akceptuje siebie jako człowieka, ma wsparcie i wskazaną drogę, ten radzi sobie w sposób konstruktywny z konfliktami, szanuje i respektuje w sporze innych, przestrzega zasad, uczy się radzić sobie z agresją i nie udaje, że jej nie ma.
Młodzi od zawsze chcieli zmieniać świat, wcielać w życie swoje ideały, musieli wyraźnie zaznaczyć swoją obecność. Konflikt pokoleń, podważanie autorytetów starszych, bunt to nieodzowne elementy dorastania, nawet wskazane przy zachowaniu odpowiednich granic...
Ta dobrze udokumentowana książka proponuje Czytelnikowi podróż w poszukiwaniu "dzieci nocy".
Jednym z najbardziej alarmujących zjawisk w środowiskach młodzieżowych jest z pewnością zwiększające się zainteresowanie ezoteryzmem. W ostatnich latach jesteśmy świadkami prawdziwego "boomu" magii, okultyzmu, spirytyzmu, a nawet satanizmu wśród młodzieży.
Opracowanie to skierowane jest do uczniów, rodziców i nauczycieli. Niektóre działania profilaktyczne wykraczają poza środowisko wewnątrzszkolne i swym oddziaływaniem terapeutycznym obejmują również społeczność lokalną.