JĘZYK POLSKI

Informacje

JĘZYK POLSKI Jest 37 produktów.

na stronę
Pokazuje 1 - 20 z 37 elementów
 • 20,00 zł

  Wybór tekstów pomocniczych towarzyszący podręcznikowi Opowieść o człowieku dla klasy I powstał na zamówienie nauczycieli.

  20,00 zł
 • 22,00 zł

  Wybór tekstów pomocniczych dla klasy II jest kontynuacją antologii towarzyszącej podręcznikowi Opowieść o człowieku.

  22,00 zł
 • 23,00 zł

  Podręcznik "Pamiętajcie o ogrodach...". Część 2. Antologia. Kształcenie w zakresie rozszerzonym.

  23,00 zł
 • 23,00 zł

  Podręcznik "Pamiętajcie o ogrodach...". Część 3. .Kształcenie w zakresie rozszerzonym.

  23,00 zł
 • 18,90 zł

  Czytanie ze zrozumieniem to książka przeznaczona dla uczniów szkół średnich, którzy pragną przygotować się do pisania drugiej części zewnętrznego egzaminu maturalnego z języka polskiego na poziomie podstawowym - testu sprawdzającego rozumienie czytanego fragmentu publikacji.

  18,90 zł
 • 23,00 zł

  W książce zamieszczono zadania wymagające analizy prozy, zawiera 25 krótkich tekstów prozatorskich, przede wszystkim opowiadań, ale także prozę poetycką, esej, dziennik, fragmenty powieści.

  23,00 zł
 • 28,00 zł

  Publikacja zawiera ćwiczenia, które na tekstach literackich, publicystycznych, naukowych, aktach prawnych i pismach użytkowych uczą rozpoznawania, poszukiwania, porównywania i interpretowania informacji.

  28,00 zł
 • 21,00 zł

  Poradnik dla nauczycieli, którzy szukają sposobów na przekonanie swoich uczniów do czytania.

  21,00 zł
 • 12,60 zł

  Streszczenia logiczne. Czytanie ze zrozumieniem jest to kolejna książka z serii "Matura XXI. Język polski". Ma ona ułatwić uczniom przygotowanie się do napisania tzw. streszczenia logicznego. Jaką formą wypowiedzi jest streszczenie logiczne?

  12,60 zł
 • 21,30 zł

  Ćwiczenia Uczeń z wyobraźnią (część I z serii trzech zeszytów) przeznaczone są dla uczniów liceum, ale mogą również stanowić uzupełnienie podręczników starego liceum w zakresie Młodej Polski i kultury współczesnej.

  21,30 zł
 • 26,30 zł

  To jeden z pierwszych w Polsce zbiór ćwiczeń integrujących wiedzę literacką i muzyczną. Wzbogacony płytami CD, jest swoistym przewodnikiem po świecie literatury i muzyki, a przez to i kultury oświecenia, romantyzmu, modernizmu, dwudziestolecia międzywojennego oraz czasów współczesnych.

  26,30 zł
 • 18,90 zł

  Książka adresowana do maturzystów, kandydatów na filologie obce oraz studentów pierwszego roku studiów filologicznych. Materiał podzielony został na sześć części: składnia, morfologia ze słowotwórstwem, fonetyka i fonologia, elementy historii i dialektologii języka polskiego, elementy kultury języka, testy. Każdą część zamykają pytania kontrolne. Testy...

  18,90 zł
 • 16,20 zł

  Aby czytając, rozumieli. To jedno z ważniejszych zadań stawianych dzisiaj szkolnej dydaktyce. Umiejętność rozumienia czytanych tekstów jest bowiem niezbędna we współczesnym świecie. Konieczność odróżniania faktów od opinii, sądów i od autorskiego wartościowania jest potrzebna dla krytycznej percepcji różnorodnych wypowiedzi.

  16,20 zł
 • 15,80 zł

  Książki z tej serii zawierają zestawy ćwiczeń w formie testów nawiązujących do programu i podręcznika Przeszłość to dziś oraz dostosowanych do wymogów matury nowego typu. Dzięki testom uczeń może utrwalić zdobytą wiedzę i umiejętności, sprawdzić ich opanowanie, a także wprawiać się w rozwiązywaniu różnorodnych zadań testowych. Są one oparte na fragmentach...

  15,80 zł
 • 12,10 zł

  Książka została napisana z myślą o przygotowaniu uczniów szkół średnich do egzaminu maturalnego nowego typu. Zawiera wybór interesujących i różnorodnych gatunkowo tekstów wraz z zestawami pytań i poleceń, które mają kształcić umiejętność samodzielnej i wnikliwej lektury (tzw. czytania ze zrozumieniem).

  12,10 zł
 • 12,60 zł

  W publikacji tej uczeń będzie musiał dokonać porównania fragmentu utworu literackiego z dziełem malarskim. Tekst albo teksty mogą być nowe dla zdającego, literackie lub nieliterackie. Tematy powinny zawierać polecenie, np. zanalizowania i zinterpretowania tekstów, porównania tekstów - również z różnych dziedzin sztuki, stad właśnie ta propozycja, na...

  12,60 zł
 • 25,20 zł

  Książka Artura Dzigańskiego ma charakter ćwiczeniowy. Adresowana jest do uczniów, którzy przygotowują się do matury, jak też do nauczycieli polonistów.  To zbiór testów skonstruowanych tak samo jak te, z którymi zdający zmierzy się na egzaminie. Każdy test opatrzony jest kluczem, który nie tylko zawiera prawidłowe odpowiedzi, ale prezentuje także zasady...

  25,20 zł
 • 38,00 zł

  Mikrokosmos wiersza. Interpretacje poezji współczesnej to książka o polskiej poezji XX i XXI wieku. Jej bohaterami nie są poeci ani style i prądy, ale poszczególne wiersze. Warto sobie uświadomić, że literatura to nie tylko panoramiczny krajobraz, czyli zbiór streszczeń milionów dzieł, ani też ich długie serie, zwane epokami, gatunkami i dorobkami...

  38,00 zł
 • 9,00 zł

  W poręcznym i praktycznym szkolnym kompendium wiedzy o twórczości Witolda Gombrowicza poloniści znajdą rozdział poświęcony biografii artysty, pomysły na lekcje wprowadzające uczniów w groteskowy świat Ferdydurke, tematy prac pisemnych, a przede wszystkim pytania i zadania pomocne w analizie oraz interpretacji najważniejszych utworów Gombrowicza.

  9,00 zł
 • 25,20 zł

  Anna Marzec jest autorką ponad 300 publikacji zamieszczanych m.in. w "Polonistyce", "Języku Polskim w Szkole Średniej", "Życiu Literackim", "Nowych Ksiażkach", "Miesieczniku Literackim" oraz szkiców wchodzących w skład dzieł zbiorowych.

  25,20 zł
Pokazuje 1 - 20 z 37 elementów