JĘZYK POLSKI

Informacje

Nowe produkty

JĘZYK POLSKI Jest 29 produktów.

na stronę
Pokazuje 1 - 20 z 29 elementów
 • 20,00 zł

  Wybór tekstów pomocniczych towarzyszący podręcznikowi Opowieść o człowieku dla klasy I powstał na zamówienie nauczycieli.

  20,00 zł
 • 22,00 zł

  Wybór tekstów pomocniczych dla klasy II jest kontynuacją antologii towarzyszącej podręcznikowi Opowieść o człowieku.

  22,00 zł
 • 23,00 zł

  Podręcznik "Pamiętajcie o ogrodach...". Część 2. Antologia. Kształcenie w zakresie rozszerzonym.

  23,00 zł
 • 23,00 zł

  Podręcznik "Pamiętajcie o ogrodach...". Część 3. .Kształcenie w zakresie rozszerzonym.

  23,00 zł
 • 23,00 zł

  W książce zamieszczono zadania wymagające analizy prozy, zawiera 25 krótkich tekstów prozatorskich, przede wszystkim opowiadań, ale także prozę poetycką, esej, dziennik, fragmenty powieści.

  23,00 zł
 • 28,00 zł

  Publikacja zawiera ćwiczenia, które na tekstach literackich, publicystycznych, naukowych, aktach prawnych i pismach użytkowych uczą rozpoznawania, poszukiwania, porównywania i interpretowania informacji.

  28,00 zł
 • 21,00 zł

  Poradnik dla nauczycieli, którzy szukają sposobów na przekonanie swoich uczniów do czytania.

  21,00 zł
 • 21,30 zł

  Ćwiczenia Uczeń z wyobraźnią (część I z serii trzech zeszytów) przeznaczone są dla uczniów liceum, ale mogą również stanowić uzupełnienie podręczników starego liceum w zakresie Młodej Polski i kultury współczesnej.

  21,30 zł
 • 26,30 zł

  To jeden z pierwszych w Polsce zbiór ćwiczeń integrujących wiedzę literacką i muzyczną. Wzbogacony płytami CD, jest swoistym przewodnikiem po świecie literatury i muzyki, a przez to i kultury oświecenia, romantyzmu, modernizmu, dwudziestolecia międzywojennego oraz czasów współczesnych.

  26,30 zł
 • 18,90 zł

  Książka adresowana do maturzystów, kandydatów na filologie obce oraz studentów pierwszego roku studiów filologicznych. Materiał podzielony został na sześć części: składnia, morfologia ze słowotwórstwem, fonetyka i fonologia, elementy historii i dialektologii języka polskiego, elementy kultury języka, testy. Każdą część zamykają pytania kontrolne. Testy...

  18,90 zł
 • 16,20 zł

  Aby czytając, rozumieli. To jedno z ważniejszych zadań stawianych dzisiaj szkolnej dydaktyce. Umiejętność rozumienia czytanych tekstów jest bowiem niezbędna we współczesnym świecie. Konieczność odróżniania faktów od opinii, sądów i od autorskiego wartościowania jest potrzebna dla krytycznej percepcji różnorodnych wypowiedzi.

  16,20 zł
 • 12,10 zł

  Książka została napisana z myślą o przygotowaniu uczniów szkół średnich do egzaminu maturalnego nowego typu. Zawiera wybór interesujących i różnorodnych gatunkowo tekstów wraz z zestawami pytań i poleceń, które mają kształcić umiejętność samodzielnej i wnikliwej lektury (tzw. czytania ze zrozumieniem).

  12,10 zł
 • 25,20 zł

  Książka Artura Dzigańskiego ma charakter ćwiczeniowy. Adresowana jest do uczniów, którzy przygotowują się do matury, jak też do nauczycieli polonistów.  To zbiór testów skonstruowanych tak samo jak te, z którymi zdający zmierzy się na egzaminie. Każdy test opatrzony jest kluczem, który nie tylko zawiera prawidłowe odpowiedzi, ale prezentuje także zasady...

  25,20 zł
 • 38,00 zł

  Mikrokosmos wiersza. Interpretacje poezji współczesnej to książka o polskiej poezji XX i XXI wieku. Jej bohaterami nie są poeci ani style i prądy, ale poszczególne wiersze. Warto sobie uświadomić, że literatura to nie tylko panoramiczny krajobraz, czyli zbiór streszczeń milionów dzieł, ani też ich długie serie, zwane epokami, gatunkami i dorobkami...

  38,00 zł
 • 9,00 zł

  W poręcznym i praktycznym szkolnym kompendium wiedzy o twórczości Witolda Gombrowicza poloniści znajdą rozdział poświęcony biografii artysty, pomysły na lekcje wprowadzające uczniów w groteskowy świat Ferdydurke, tematy prac pisemnych, a przede wszystkim pytania i zadania pomocne w analizie oraz interpretacji najważniejszych utworów Gombrowicza.

  9,00 zł
 • 16,80 zł

  Autorzy książki podpowiadają, jak na lekcjach języka polskiego, historii i wiedzy o kulturze realizować ścieżkę filozoficzną. Podają przykłady wykorzystania "Pochwały ciekawości" Jacka Wojtysiaka na lekcjach filozofii. Podsuwają sposoby na zainteresowanie nie tylko tych uczniów, którzy lubią się dziwić i zadawać pytania.

  16,80 zł
 • 21,00 zł

  Książka Stanisława Falkowskiego ma szansę stać się tym, co stanowi jej temat - przygodą z literaturą. Skierowane do nastolatków, błyskotliwe szkice, zainspirują także nauczycieli, nawet tych (a może głównie?), którzy pod warstwą rutyny i doświadczenia próbują odnaleźć polonistyczny entuzjazm i świeżość. Pod piórem Falkowskiego ożywają znane, pokryte...

  21,00 zł
 • 18,90 zł

  Książka składa się z dwóch części. W pierwszej autor z publicystycznym zacięciem piętnuje grzechy szkolnej polonistyki oraz ocenia reformę edukacji (m.in. nową formułę matury). Część druga zawiera niekonwencjonalne pomysły pracy z kilkoma lekturami: Siłaczką, Ludźmi bezdomnymi, Kordianem, III częściąDziadów, dramatami Sławomira Mrożka oraz wierszami...

  18,90 zł
 • 15,80 zł

  Ze słowa wstępnego: „Antologia prezentuje wybór wierszy współczesnych poetów obcych. Tom otwierają jednak utwory pisarza z połowy wieku XIX, Charles’a Baudelaire’a. Aż tam bowiem sięgają korzenie współczesności, przez twórczość symbolistów: Rimbauda, Mallarmégo i neoklasyków: Eliota, Mandelsztama – prowadząc do naszej epoki”. W tomie znalazły się utwory...

  15,80 zł
 • 14,00 zł

  Książka będzie dla czytelników, a więc dla nauczycieli, studentów i uczniów szkół średnich, szczególną przygodą intelektualno-estetyczną. Nie ulega bowiem wątpliwości, że napisana jest zarówno z dużą swobodą erudycyjną jak i talentem literackim oraz owym darem interpretacji, właściwym urodzonym pedagogom.

  14,00 zł
Pokazuje 1 - 20 z 29 elementów