Brak produktów
Książka nagradzanego brazylijskiego ilustratora, twórcy Ośmiornicy na...
Wiesz, co dzieje się z książkami, których nikt nie wypożycza w bibliotece?
Monografia jest próbą całościowego, wieloaspektowego ujęcia zagadnień...
Przedstawione w niniejszej książce badania mają charakter diagnostyczny i resocjalizacyjny, pozwalający na wszechstronne, komplementarne poznanie analizowanego problemu, umożliwiające ustalenie czynników ryzyka oraz opracowanie wobec sprawców zabójstw propozycji oddziaływań resocjalizacyjnych, dzięki którym można będzie wywoływać pożądane zmiany...
Stanowi ona bogate i fachowo przygotowane studium wiedzy na temat współczesnej kobiecej heteroseksualnej prostytucji. Autorka fachowo porusza się po obszarach teoretycznych współczesnej pedagogiki, socjologii, seksuologii i antropologii kultury, dokonując rzetelnego przeglądu nowych prac teoretycznych i ujęć badawczych, powstałych na gruncie polskim.
Główny temat prezentowanej publikacji to wzrastająca liczba rodzin problemowych, przemiany w zakresie opieki i wychowania oraz trudności związane z przywracaniem społeczeństwu jednostek wykolejonych.
Książka ujmuje niezwykle ważne zagadnienie, jakim jest ustalenie i opisanie repertuaru wartości oraz młodzieży z tzw.marginesu społecznego w okresie drugiej dekady transformacji ustrojowej w Polsce.
Książka ta jest adresowana do szerokiego grona odbiorców- nauczycieli, studentów(pedagogiki, psychologio i inne.), a także rodziców oraz tych wszystkich, którzy doceniają znaczenie szkoły w procesie wychowania dzieci i młodzieży i chcą ograniczyć w niej udział czynników ryzyka, a wzmocnić ochronę i wsparcie zarówno wobec uczniów jak i nauczycieli.
Książka oparta na wynikach badań nad "drugim życiem" w więzieniach zrealizowanych w latach 70-tych i na początku 80-tych zarówno z zakładów karnych dla mężczyzn jak i kobiet z uwzględnieniem zmian jakie zaszły w latach 90-tych.
"Jeśli ktoś szuka w tej książce jakiejś oryginalnej egzotyki i sensacji, to zapewne też ją tam znajdzie, ale nie to", jest w niej najważniejsze.
Patologia jest coraz częściej powtarzanym słowem które weszło już na trwałe do języka polskiego. Nic dziwnego, bo kryją się za nim takie pojęcia jak: przemoc w rodzinie, pijaństwo i rozbój, korupcja, kradzieże oraz prostytucja i terror.
Książka Człowiek w relacjach socjopedagogicznych obejmuje problematykę "wychowania wobec przyszłości", kierując czytelnika ku pytaniom: "Jak pomóc i komu?".
Treści zawarte w tej książce stanowią przeciwwagę wciąż prowadzonych debat społecznych i politycznych, w których trudno dostrzec zmianę kierunku myślenia z potępiania sprawców przestępstw na próbę zrozumienia przestępstwa i zachowań dewiacyjnych. Zrozumieć , nie oznacza jednak usprawiedliwiać , lecz wyjaśnić , by w sposób bardziej efektywny zapobiegać...
Książka omawia problem dzieci ulicy z wszechstronnej perspektywy , zarówno teoretycznej, jak i praktycznej. W książce podjęto trud uporządkowania i zebrania dotychczasowego dorobku na ten temat.
Zebrane w tej książce artykuły są pokłosiem ogólnopolskiej konferencji zorganizowanej przez Zakład Pedagogiki Resocjalizacyjnej UMCS, która odbyła się w listopadzie 2006 roku w Lublinie.
Niniejsza publikacja jest pokłosiem merytorycznej dyskusji pracowników naukowych różnych ośrodków akademickich naszego kraju i dotyczy resocjalizacyjnego kontekstu przekraczania kręgu zagubionego człowieczeństwa.
Profesor Kazimierz Pospiszyl nie po raz pierwszy podejmuje temat uwarunkowań psychicznych, genetycznych i społecznych, które powodują że człowiek schodzi na drogę przestępstwa.
"Książka spełniać będzie nie tylko ważne funkcje monografii ścjśle naukowej, ale także funkcje dydaktyczne na poziomie akademickim, wszędzie tam. gdzie wykładana jest psychologia i pedagogika resocjalizacyjna oraz kryminologia.
Książka powstała w gronie specjalistów z zakresu resocjalizacji z myślą o przybliżeniu problemów osób "INNYCH" i opracowaniu propozycji zmiany wizerunku społecznego na taki, który będzie sprzyjał ich rozwojowi w społeczeństwie lub powrotowi do środowiska lokalnego.
Wobec zmieniających się warunków życia społecznego, pedagogika resocjalizacyjna i penitencjarna poszukują alternatywnych metod i form pracy wychowawczej wśród więźniów i nieletnich w zakładach poprawczych. Przykładem godnym upowszechnienia jest resocjalizacja przez sztukę czy ewangelizację skazanych.
Problematyka występujących współcześnie różnych zjawiskowych form patologii społecznej w Polsce pozostaje w zainteresowaniu nie tylko środowisk naukowych , ale także wszystkich instytucji realizujących funkcję kontroli społecznej np.: policji, prokuratury i sądów, zakładów penitencjarnych oraz instytucji realizujących zadania i cele resocjalizacyjne wobec...
Naszym dzieciom powodzi się lepiej niż jakiemukolwiek pokoleniu wcześniej, a mimo to ich troski są ogromne. W jaki sposób zmotywować Lenę, która boi się chodzić do szkoły?