REEDUKACJA I REWALIDACJA

Informacje

Ostatnio przeglądane

Samogłoski i wykrzyknienia Zobacz większe

SŁUCHAM I UCZĘ SIĘ MÓWIĆ Samogłoski i wykrzyknienia

Nowy produkt

Prawidłowa artykulacja samogłosek ma zasadnicze znaczenie  dla wyrazistości wymowy, a tym samym do bycia rozumianym. Małe dziecko rozpoczyna ćwiczenie wokalizowania samogłosek już pod koniec drugiego miesiąca życia. W gaworzeniu niemowlęcym można usłyszeć wiele samogłosek, które nie występują w języku polskim. Dopiero w szóstym miesiącu życia utrwalają się samogłoski charakterystyczne dla języka etnicznego.

Więcej szczegółów

22,00 zł brutto

Opis

Autor:Jagoda Cieszyńska
ISBN:978-83-61022-15-2
Stron:24
Wymiary:145x205
Oprawa:miękka
Data wydania:2011

Więcej informacji

Należy pamiętać, że kategorie samogłoskowe mają znacznie większą niż spółgłoski skłonność do nakładania się na siebie.Samogłoski mają także wiele wariantów regionalnie 
i społecznie uwarunkowanych. To właśnie po brzmieniu samogłosek można łatwo rozpoznać, czy ktoś urodził się wychował na Śląsku, czy na Wybrzeżu. Artykulacja samogłosek zdradza też nasze pochodzenie, gdy  porozumiewamy  się  w  obcym języku.
Ćwiczenia powinny odbywać się codziennie przez 6 minut, czas ten może zostać podzielony na dwie sesje. Warunkiem koniecznym jest użycie słuchawek. Takie postępowanie jest uzasadnione badaniami klinicznymi. Podczas słuchania dziecko musi być odgrodzone od innych bodźców dźwiękowych oraz mieć bezpośrednią stymulację analizatora słuchu.