Główna

Informacje

Nowe produkty

Ostatnio przeglądane

GORA.GESTY OBRAZUJĄCE RUCHY ARTYKULATORÓW. Zobacz większe

GORA.GESTY OBRAZUJĄCE RUCHY ARTYKULATORÓW.

Nowy produkt

Metoda Gestów Obrazujących Ruchy Artykulatorów (©GORA) powstała […] po to, aby wesprzeć terapię logopedyczną dzieci z zaburzoną kinestezją artykulacyjną, jako pomoc w rozwiązaniu problemów w czuciu ułożenia narządów artykulacyjnych.

Więcej szczegółów

19,00 zł brutto

Opis

Autor:GABRIELA LORENS,ALEKSANDRA KARWOWSKA,IZABELA WIĘCEK-POBORCZYK
ISBN:978-83-7744-124-4
Stron:168
Wymiary:235X165
Oprawa:miękka
Data wydania:2017
WydawnictwoHARMONIA

Więcej informacji

Gesty wizualizują wybrane cechy artykulacyjne głosek, co pozwala małym pacjentom przekładać prosty układ palców i ruchów dłoni na trudne do wykonania ruchy narządów artykulacyjnych.

Ze wstępuKsiążka znajdzie bardzo wielu odbiorców wśród logopedów praktyków pracujących głównie z dziećmi, ale także z dorosłymi. Jest ona kierowana również do rodziców […], aby mogli oni stać się w pełni świadomymi partnerami specjalistów podczas prowadzonej terapii […]. Opanowane […] gesty będą […] wykorzystywane w warunkach domowych podczas ćwiczeń utrwalających daną umiejętność. [System] gestów GORA może być także pomocny w nauczaniu obcokrajowców języka polskiego.

Z recenzji dr Danuty Emiluty-RozyaUporządkowane i precyzyjnie opisane sposoby wizualizacji ruchów artykulacyjnych mogą pomóc logopedom, a także rodzicom i opiekunom w kształtowaniu prawidłowych wzorców wymowy u osób z zaburzeniami kinestezji artykulacyjnej i/lub kontroli słuchowej. […] Naturalność, prostota i przejrzystość metody GORA umożliwia jej zastosowanie w pracy z dziećmi i dorosłymi.

Z recenzji prof. UMCS i UWM, dr hab. Jolanty Panasiuk