TERAPIA I PROGRAMY TERAPEUTYCZNE

Informacje

Ostatnio przeglądane

JAK POMÓC DZIECKU KTÓRE SIĘ BOI - przezwyciężanie lęków i niepokojów u dzieci Zobacz większe

JAK POMÓC DZIECKU KTÓRE SIĘ BOI - przezwyciężanie lęków i niepokojów u dzieci

Nowy produkt


Jeśli lęki waszego dziecka przeszkadzają mu normalnie żyć, powinniście przeczytać tę książkę.dr Alan Carr, dyrektor Kolegium Psychologii Klinicznej, University College, Dublin

Więcej szczegółów

49,90 zł brutto

Opis

Autor:Cynthia G. Last
ISBN:978-837-482-44-15
Stron:348
Wymiary:200x140
Oprawa:miękka
Tłumaczenie:Przemysław Hejmej
Nazwa oryginału:Help for Worried Kids :How Your ChildCan Conquer Anxiety and Fear
Data wydania:2012
WydawnictwoeSPe

Więcej informacji

Czy twój syn błaga, żeby pozwolono mu zostać w domu, ponieważ nie chce odpowiadać na pytania przed całą klasą? Może twoja córeczka, widząc jakiegoś psa, za każdym razem domaga się przejścia na drugą stronę ulicy? Czy twój syn lub córka denerwuje się w obecności rówieśników albo po prostu martwi się wszystkim?Proste kryteria oceny, zaproponowane przez renomowaną psycholog, dr Cyntię G. Last, pomogą Wam się zorientować się, czy macie faktyczne powody do obaw. Jeśli okażą się one uzasadnione, będziecie mogli skorzystać z pytań kontrolnych i przykładów, które umożliwią Wam zidentyfikowanie rodzaju oraz stopnia nasilenia stanów lękowych u Waszego dziecka, rozpoznanie ich przyczyn i stawieniem im czoła z odpowiednim wyprzedzeniem. Strategie dostosowane do każdego rodzaju zaburzeń lękowych skutecznie wspomagają zapobieganie kolejnym epizodom lękowym, uspokajają dziecko, kiedy problem się pojawia oraz pozwalają zachowywać kontrolę nad lękiem w miarę dorastania dziecka. Książka dr Last to znakomity poradnik i źródło ważnych informacji, będących owocem 25-letniej pracy z dziećmi lękowymi i ich rodzinami. Można w niej znaleźć m.in. opisy technik relaksacyjnych i metod radzenia sobie ze stresem, które dziecko powinno wykorzystywać w celu zmniejszenia napięcia i poziomu lęku, a także wskazówki, w jaki sposób zachęcać malca, aby zamiast uciekać przed źródłem lęku, stawiał czoła trudnościom. Dzięki tej książce nauczycie się łagodzić pojawiający się u dziecka niepokój i dowiecie się, jak zaszczepić w nim pewność siebie.
Książka Jak pomóc dziecku, które się boi pomoże Wam zorientować się, czy lęk u Waszego dziecka przekracza granicę normy, oferując jednocześnie konkretne, klarownie opisane metody przyjścia mu z pomocą.Elizabeth Skagen, matka ośmiolatka z zaburzeniami lękowymiDr Cynthia Last, wybitna terapeutka dziecięca, jeden z najlepszych specjalistów w dziedzinie diagnozy i leczenia dziecięcych zaburzeń lękowych, przedstawia stworzone na podstawie najnowszych badań strategie pomocy dzieciom w walce z niepokojem i lękiem, zanim przybiorą one groźniejsze rozmiary. To książka, które może być przydatna każdemu rodzicowi.
dr David H. Barlow, Ośrodek Terapii Lęku i Zaburzeń Pokrewnych, Boston University