TERAPIA I PROGRAMY TERAPEUTYCZNE

Informacje

Ostatnio przeglądane

Neuropsychologia kliniczna Tom 1 Urazy mózgu Zobacz większe

Neuropsychologia kliniczna t.1 Urazy mózgu

Procesy poznawcze i emocjonalne

Nowy produkt

Nowoczesny i przekrojowy wykład o diagnozie i rehabilitacji neuropsychologicznej osób po urazie mózgu!

Atutem pracy jest połączenie w jedną spójną całość najnowszych światowych trendów w myśleniu o mózgu (przede wszystkim teorii mikrogenetycznej) wraz ze specyficznymi wskazówkami, jak prowadzić diagnozę i terapię neuropsychologiczną chorego po urazie mózgu.

Więcej szczegółów

69,00 zł brutto

Opis

Autor:Maria Pąchalska
ISBN:978-83-01-17777-5
Stron:542
Wymiary:165x235
Oprawa:miękka
Data wydania:wyd.1 dodr.2 - 2014
WydawnictwoWydawnictwo Naukowe PWN

Więcej informacji

Zakres tematyczny książki obejmuje:

- kompleksowe podejście do diagnozy zaburzeń poznawczych (w tym językowych), emocjonalnych i behawioralnych;

- szczegółowe, oparte na bogatym doświadczeniu klinicznym autorki, opisy technik, metod, programów i podejść terapeutycznych.

Problematyka kliniczna jest zaprezentowana w każdym rozdziale zgodnie z przejrzystym i logicznym układem: teoretyczne wprowadzenie, metody diagnostyczne, ukierunkowana terapia.

Tom pierwszy obejmuje takie problemy, jak zaburzenia funkcji poznawczych i emocjonalnych, w tym: świadomości, orientacji, percepcji, pamięci, uwagi oraz emocji; zaburzenia celowego ruchu zwane apraksją; zaburzenia tzw. funkcji wykonawczych.

Książka przeznaczona jest głównie dla studentów psychologii, neuropsychologii, logopedii i neurologopedii, a także terapeutów i psychologów specjalizujących się w terapii poznawczej.

Opinia o książce:

Można powiedzieć z całą odpowiedzialnością, że podręcznik spełnia właściwe dla tej kategorii książek standardy, zawiera reprezentatywne dla neuropsychologii klinicznej zagadnienia w ich wymiarze uniwersalnym i jednocześnie wzbogaca je o wymiar aplikacyjny dotyczący funkcjonowania osób z urazami mózgu, teoretycznego objaśniania mechanizmów patologii i mechanizmów wychodzenia z patologii.

(Z recenzji prof. Danuty Kądzielawy)