POMOCNICZE I SAMOKSZTAŁCENIOWE

Informacje

Ostatnio przeglądane

Egzamin gimnazjalny JAK TO ODCZYTAĆ? Zobacz większe

Egzamin gimnazjalny JAK TO ODCZYTAĆ?

Lektury obowiązkowe w gimnazjum

Nowy produkt

 

Książka zawiera niezbędne informacje, jakie powinien posiadać gimnazjalista o obowiązkowych lekturach szkolnych i ich treści.

Opis każdej lektury zawiera streszczenie, przedstawieni są bohaterowie, najważniejsze zagadnienia oraz informacje uzupełniające tj. kontrast postaci, wymowa utworu, problematyka utworu. Znajdują się tu zawsze notka o autorze, informacje o czasie, miejscu oraz o epoce literackiej i okolicznościach napisania utworu Ponadto gimnazjalista może znaleźć także wiadomości o języku utworu, wyjaśnienie tytułu, ważne cytaty i sentencje zaczerpnięte z utworu oraz wszystko to co może przydać się przy opracowywaniu odpowiedzi na pytania egzaminacyjne.

 

Więcej szczegółów

18,50 zł brutto

Opis

Autor:Iwona i Lech Cieślakowie
ISBN:978-83-89563-40-8
Stron:144
Wymiary:210x290
Oprawa:miękka
Data wydania:wyd.1 - 2009
WydawnictwoTutor

Więcej informacji

 

Książka prezentuje w całości lub we fragmentach wybrane utwory z klasyki światowej, takie jak: BibliaMitologiaOdyseja, Antygona, Pieśń o Rolandzie, Romeo i Julia, Don KichoteOpowieść wigilijnaŚmierć urzędnikaMały KsiążęStary człowiek i morze, natomiast z klasyki polskiej omówione są: Bogurodzica, wybrane pieśni, fraszki, treny i psalmy Jana Kochanowskiego, wybrane bajki i jedna z satyr Ignacego Krasickiego, Ballady i romanseDziadycz. II, Pan TadeuszBalladynaZemsta,KrzyżacyLatarnikKamizelkaSyzyfowe praceSiłaczka, następnie Kamienie na szaniecDywizjon 303Ziele na kraterzePamiętnik z powstania warszawskiegooraz Bursztyny