Główna

Informacje

Nowe produkty

Ostatnio przeglądane

OACZENI PRZEZ LICZBY.O algorytmach, które kontrolują nasze życie. Od Facebooka i Googla po fake newsy i bańki filtrujące Zobacz większe

OACZENI PRZEZ LICZBY.O algorytmach, które kontrolują nasze życie. Od Facebooka i Googla po fake newsy i bańki filtrujące

Nowy produkt

Czym była Cambridge Analytica i co zrobiła z naszymi danymi? Jak Facebook tworzy 100-wymiarowy obraz twojej osobowości?

Więcej szczegółów

49,90 zł brutto

Opis

Autor:David Sumpter
ISBN:978-83-7886-451-6
Stron:352
Wymiary:140X215
Oprawa:miękka
Tłumaczenie:Radosław Kosarzycki
Nazwa oryginału: Outnumbered: From Facebook and Google to Fake News and Filter-bubbles
Data wydania:2019
WydawnictwoCopernicus Center Press

Więcej informacji

Czy algorytmy Google są rasistowskie i seksistowskie? Co czeka nas w przyszłości, jeśli będziemy pozwalać maszynom podejmować za nas decyzje?
Rozwój technologiczny, stale zwiększająca się zależność ludzi od komputerów i Internetu otworzyły przed matematykami i analitykami danych okno, przez które mogą wejrzeć w nasze życie. Wykorzystując stale zbierane dane o tym, dokąd podróżujemy, gdzie robimy zakupy, jakie są nasze poglądy, orientacja seksualna, czy preferencje polityczne, mogą zmieniać nasze przyzwyczajenia i coraz bardziej przenosić ciężar podejmowanych przez nas decyzji na…algorytmy. Afera Cambridge Analytica udowodniła, że algorytmy sterują nie tylko jednostkami, lecz całymi społeczeństwami.
David Sumpter sprawdza, czy i w jakim stopniu matematyka przekracza niebezpieczne granice, ingerując w podejmowane przez nas decyzje. Opisuje techniki statystyczne i dostarcza rzeczywiste przykłady ich działania.
Afera Cambridge Analytica. Facebook wybrał Amerykanom prezydenta. Czy nam też wybierze? - „Gazeta Wyborcza”
Podczas gdy miliony powoli uświadamiają sobie niebezpieczeństwo związane z przekazywaniem swoich danych cyfrowych, Sumpter rzuca nowe światło na to, jak alchemicy danych starają się przekonywać i przewidywać nas samych i czy ich algorytmy rzeczywiście są tak fantastyczne jak się uważa - „Financial Times”