Główna

Informacje

Nowe produkty

Ostatnio przeglądane

Wysłów się ! Ćwiczenia dla osób z afazją,niepełnosprawnością intelektualną i trudnościami w komunikacji językowej Zobacz większe

WYSŁÓW SIĘ! Ćwiczenia dla osób z afazją, niepełnosprawnością intelektualną i trudnościami w komunikacji językowej

Nowy produkt

Polecamy zbiór ćwiczeń napisanych z myślą o osobach, które mają problemy z komunikacją językową.Korzystać z nich mogą logopedzi, nauczyciele, rodzice oraz terapeuci pracujący zarówno z dziećmi i młodzieżą, jak i z osobami dorosłymi, które wskutek różnych czynników nie nabywają umiejętności komunikacyjnych lub utraciły je na przykład w wyniku afazji czy niepełnosprawności intelektualnej.

Więcej szczegółów

24,80 zł brutto

Opis

Autor:Agnieszka Olszewska
ISBN:978-83-8095-584-4
Stron:78
Wymiary:235X160
Oprawa:miękka
WydawnictwoImpuls

Więcej informacji

W ćwiczeniach autorka starała się zawrzeć materiał słowny, nawiązujący do codziennych czynności i doświadczeń. Wiele zadań poświęconych jest kształtowaniu umiejętności słowotwórczych, które traktuję w sposób szczególny w kontekście rozwijania zasobu słownictwa biernego i czynnego oraz zdolności rozumienia oraz tworzenia nowych słów. Zaproponowane ćwiczenia posłużą także do rozwijania umiejętności poprawnego stosowania zasad fleksji i gramatyki.
Zadania opatrzone są w proste instrukcje i przykłady ich wykonania. Terapeuta powinien przedstawić sposób wykonania zadania oraz upewnić się, czy polecenie zostało właściwie zrozumiane. Kolejne strony można kopiować i w zależności od potrzeb terapeutycznych wykorzystywać jako karty pracy bądź karty sprawdzające ćwiczone umiejętności.